Била је ово прилика да се великану новинарског пера Александру Тијанићу ода пошта и подсети на његово ангажовање у борби против наметања воље моћника. Медијска реформа у Србији, иако траје већ десетак година, тек је прошле године, након доношења медијске стратегије, узбуркана јавност. ''Удружења која смо ми формирали окренула су се против нас и покушавају да недемократским законима кроје нашу будућност, уз помоћ Саше Мирковића, помоћника министра културе'', рекао је копредседник Коалиције ЗУМ, директор РТВ Зоран Величковић.
''Наш генерални захтев је да се закони повуку из процедуре и да се формира нова радна група'', затражио је Величковић. Овај захтев подржала је и председница синдиката новинара Србије Драгана Чабаркапа, за шта посебну одговорност, како је рекла, носи Саша Мирковић.
Аргументи за постојање националног сервиса потпуно су исти као и за локалне и регионалне сервисе. Како би без њих изгледали избори на локалу, било је једно од питања упућено доносиоцима нацрта закона. Јелена Вучићевић, председница Синдиката ''Студија Б'' затражила је смену помоћника министра Саше Мирковића.
О законима који су у директном сукобу са Уставом и који би донели централизовано информисање, говорили су директор Нишке телевизије Бобан Рајковић и експерт за питања мањина Калман Кунтић.
Оно чиме се држава не бави, а што је врло битно, је нетранспарентност власништва у медијима. Управо о тој теми говориће запослени у медијима на сутрашњој конференцији у Београду.