Важне победе футсалера, кошаркаша и одбојкашица

Новим утакмицама настављени су шампионати у којима се такмиче врањски клубови. Футсалери, кошаркаши и одбојкашице остварили су важне победе.

Фудбалери Клуба малог фудбала „Врање“ обрадовали су све љубитеље овог спорта у граду, јер су победили на гостовању у Новом Пазару резултатом 5-1 у оквиру 15. кола Прве футсал лиге.

Врањанци су са оптерећењем кренули на пут, јер су у прошлом колу забележили лош резултат против „Бечеја“, али потпуно спремни за утакмицу пуну изазова са Пазарцима. Зато су и кренули организовано и силовито од старта. Већ у трећем минуту повели су са 1-0 голом Николе Додића. Он је био стрелац и другог гола два минута касније. Пазарци су смањили на 2-1 у 8. минуту поготком Милана Мутавџића. И то је било све што се домаћина тиче, више нису успели да озбиљније запрете голу гостију. Два гола за Врањанце постигао је и Милош Трајковић, а Немања Милосављевић један. У наредном колу шампионата у Врању се игра дерби утакмица кола. У госте долази првопласирани тим Лознце. Биће то права посластица за све који воле мали фудбал, а овај дуел у најевећој мери одредиће и будућег шампиона државе. Ове недеље знаће се и ко ће бити противник Врањанаца у полуфиналу Купа Србије.

У утакмици 5.кола плеј офа Прве регионалне лиге исток кошаркаши „Пантера“ били су бољи од „Књажевца“ резултатом 73-70 на свом паркету. Врањски кошаркаши задржали су 4.позицију на табели и извесно је да неће моћи да се озбиљије умешају у борбу за улазак у виши ранг. За то место боре се нишки „Маринос“, ханска „Морава“ и „Бор“.У наредном колу гостују у Прокупљу где се састају са „Топличанином“.

Одбојкашице „Врања“ такође су биле успешне пред својом публиком у сусрету са „Гимназијалцем“ из Краљева. Славиле су са 3-0 у оквиру 18.кола Прве Б лиге. Врањанке имају 14 победа и 4 пораза у првенству и тренутно су на 4. месту табеле са 4 бода заостатка иза првопласираног „Лесковца“.

У шампионату Друге лиге исток одбојкашице „Панде“ нису могле против екипе „Стампеда“ на гостовању у Нишу. Противнице су однеле победу са 3-0.