Шта је ново у години новој. Засад само неке од новчаница земље Србије. Наиме, Народна банка Србије пустила је у оптицај нову новчаницу од 2.000 динара и новчанице од 500 и 1.000 динара са делимично измењеним обележјима. На лицу новог апоена новчанице од 2.000 динара се налази портрет Милутина Миланковића, светски признатог научника, а на наличју његова фигура, са фрагментима стилизованих приказа из дела знаменитог геофизичара, грађевинског инжењера, климатолога, астронома.
У оптицају су и новчанице од 500 и 1.000 динара које на лицу задржавају исто ликовно решење, док им је на наличју измењен Велики грб Републике Србије.Новчаница од 500 динара биће паралелно у оптицају с претходним издањима те новчанице из 2004. и 2007. године. Новчаница од 1.000 динара биће паралелно у оптицају с претходним издањима новчанице из 2003. и 2006. године.
Када смо већ код пара, још једна вест. Динар је данас ојачао 60 пара или 0,6 одсто према евру и званични средњи курс је 105, 2556 динара за један евро, објавила је Народна банка Србије. Занимљиво је да је у години коју испратисмо, динар је био најјачи 23. маја, када је средњи курс био 96,7007 динара за један евро, а најслабији 6. јануара када је евро вредео 106,4947 динара.


























