A+ A A-

Одбојкашице заблистале

Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Викенд за нама био је успешан за врањске спортисте. Осим одбојкашица које су оствариле још једну победу, сезону су добро почели и одбојкаши “Врања”, кошаркаши “Југбаскета” вратили су се са бодовима из лесковца, а 2 медаље освојили су и шахисти.

Одбојкашице “Врања” укљижиле су још једну победу у шампионату Прве лиге Србије. Овога пута биле су боље од екипе “Смедерева” пред свој публиком резултатом 3-0. Домаћи тим није пружио много прилика гошћама да дођу до значајнијег резултата.  Врањанке су током целог меча држале предност и на крају заслужено славиле. Први сет добиле су са 25-15, други су решиле 25-23 а трећи 25-20.

Врањске одбојкашице у наредном колу поново играју на свом терену. У госте им долази “Крагуј Раднички” из Крагујевца који је последњи на табели, па се исход меча не доводи у питање.

Почео је и други део првенства за одбојкаше. Два представника града у Другој лиги исток, “Врање” и “Младост” играли су пред својим навијачима. Одбојкаши “Врања” савладали су други тим “Ниша” са 3-0, док је “Младост” изгубила у дуелу са “Топличанином 97” из Прокупља са 1-3.

Кошаркаши “Југбаскета” били су бољи на гостовању у Лесковцу од екипе “Хисара” резултатом 74-108. Врањанци су, за разлику од прошле утакмице, на терену изгледали другачије, организовано и тимски, па су тако дошли до позитивног резултата. Посетиоци у сали уживали су у бројним поенима и доброј игри гостију. Повели су у првој четвртини са 21-25, у другој још већа разлика 14-32. На полувремену су имали плус 22. Након тога мало је попустила концентрација па је домаћин упео да се добије трећу четвртину са 25-21. У четвртом периоду игре су поново Врањанци преузели иницијативу и поентирали 14-30 за коначних 74-108. И кошаркаши “Мораве” славили су у Владичином Хану против екипе “Власотинца” резултатом 98-64 у оквиру 16.кола Прве регионалне лиге исток.

Ханчани су много сигурније ушли у меч, одиграли квалитетније и успели да надиграју госте.

На првенству централне Србије у шаху одржаном у Краљеву врањски шахисти освојили су 2 медаље. Петар Спасић окитио се сребрном медаљом, а Софија Стојановић бронзаном. Овим резултатима Софија и Петар обезбедили су учешће на Државном првенству.