Успех врањских стрелаца и кик боксера

Још један фантастичан успех на Првенству Србије у Новом Саду остварили су врањски стрелци.

Младен Стојановић је у кадетској конкуренцији постао првак Србије у гађању серијском малокалибарском пушком у дисциплини 30 метака лежећим стилом. Стојановић је са 263 погођена круга супериорно освојио прво место оставивши иза себе све своје ривале. Ово је четврта титула врањских стрелаца у овој години. Да посетимо, пре њега прваци Србије постали су Меланија Здравковић у конкуренцији млађих јуниорки и Милош Тасић који је освојио две титуле у јуниорској конкуренцији.

Одлични су били и кик боксери.На првенству централне Србије у А и Б класи у дисциплини К 1, у Великој Плани, врањски такмичари освојили су две златне, две сребрне и шест бронзаних медаља. У сениорској конкуренцији, злато је освојила Драгана Сретеновић, која је у финалном мечу савладала Емилију Божић из кик бокс клуба Мурцако џим. Сребрну медаљу освојио је Радомир Недељковић, који је предао борбу Коновалову из јагодинских Палминих тигрова. На трећу позицију пласирали су се Милан Младеновић, Александар Петровић, Сава Стојковић и Филип Јовић. Пласман није остварио Кадри Алијевић, који је испао у предтакмичењу. У ревијалном делу шампионата учествовали су такмичари у пионирској и кадетској конкуренцији. Стојан Бекташевић био је најбољи у ревијалном програму и освојио је златну медаљу, док се Лазар Лањи окитио сребром. Бронзане медаље освојили су Фазлија Реџепи и Немања Станчић. На шампионату у сениорском делу је учествовало 60 такмичара из 13 клубова а најуспешнији у екипној конкуренцији био је Кик бокс клуб Ниш. За најбољег такмичара првенства проглашен је Саша Полугић из Краљева.