Завршена спортска надметања поводом Дана града

Турниром у џудоу завршавају се спортска надметања организована поводом Дана града. У претходних неколико дана одржани су турнири у кошарци, шаху, одбојци, фудбалу, стоном тенису и џудоу. Завршен је и хуманитарни турнир у фудбалу, а најуспешнијим екипама уручени су пехари и медаље.

Екипа Војске Србије победила је у финалном мечу екипу Градске управе резултатом 3:2 и освојила златну медаљу на традиционалном градском турниру у фудбалу, који се организује поводом Дана града. Утакмица је била неизвесна до последњег минута, с обзиром да су обе екипе биле уигране и сасвим заслужено дошле до финала. Треће место у фудбалу освојила је екипа Алфа - плам победивши екипу ЈУ Спортска хала са 9:1. Пехаре и медаље за три првопласиране екипе уручио је Ненад Ђорђевић, већник за спорт.

''Лепо је кад видите да се заврши турнир, а да су и остале две екипе на додели пехара и медаља, јер сви знамо да је хуманитарни турнир, нема неких посебних награда, али само да се подсетимо да наш Град обележава 141 годину од ослобођења од Турака и то је велика награда и велика част. Пуно ми је срце било док сам посматрао овај турнир, драго ми је што се годинама уназад одржава и даће Бог да тако буде и још много наредних година'', рекао је Ненад Ђорђевић, већник за спорт.

Завршено је и надметање у одбојци, а победник турнира је одбојкашки клуб ''Дубочица'' из Лесковца, на другом месту је нишка ''Десетка'', а на трећем ''Панда'' из Врања. Данас је почео и турнир у џудоу, и то је последњи турнир који је организован поводом Дана града. Турнир је отворио градски већник, Ненад Ђорђевић који је истакао да је ово први пут да се организује такмичење у џудоу поводом Дана града. Џудо клуб Врање постоји већ 51 годину и има 50 такмичарских година иза себе, нагласио је Ђорђевић. У џудоу се такмичи 55 такмичара, а то су припадници 4. бригаде Копнене војске Србије и џудо клуба Врање. Вечерас ће традиционално бити изабрани најбољи спортисти у 2018. години.