У Врању проглашени најбољи у спорту за 2011. годину

У Врању је по 45. пут одржано проглашење најбољих у спорту за 2011. у годину. У дванаест категорија додељено је више од 50 награда и признања.

Најбољи спортски колектив Врања за 2011. годину је Клуб малог фудбала Врање, члан Прве футсал лиге и прошлогодишњи финалиста Купа Србије. У осеки резултата у екипним спортовима, Клуб малог фудбала је заслужено освојио ово престижно признање.

Мирољуб Недељковић, кик боксер је по други пут за редом најбољи спортиста Врања. Он је у прошлој години био првак државе а освојио је и златну медаљу на Балканском шампионату.

Његова колегиница, Драгана Сретеновић најбоља је спортисткиња града. Она је постала јуниорска првакања на Европском шампионату у Италији и освојила је титулу првака Србије.

Награду за животно дело добио је наставник физичке културе у пензији, Ђорђе Костић. У свом спортском веку учио је генерације спортиста, био тренер и оснивач многих клубова у Врању.

Спортско изненађење године је кадетска селекција Кошаркашког клуба Југ. Екипа која је у 2011. години супериорно освојила прво место у Кадетској лиги и наставила са победама и у Квалитетној лиги Србије.

Најбољи спортски радник града је Драган Ристић, председник Стрељачког клуба Врање, који је годинама у овом спорту, најпре као такмичар а онда и као функционер клуба и савеза.

Душан Стевановић проглашен је за најбољег спортског стручњака, тренера. Легенда врањског рукомета, успео је да избори опстанак са рукометашима Врања у Супер лиги Србије.

У рекреативном спорту, у екипној конкуренцији награду је добила Месна заједница села Павловац за допринос развоју фудбала и планинари Маја Митић и Нинослав Трајковић, чланови Планинарског друштва Спид Железничар 2006.

Додељене су награде у школском спорту најуспешнијим појединцима и екипама, као и 35 признања најперспективнијим спортистима града, спортским надама.

Специјална награда, Спортиста града 2011. припала је Марјану Стаменковић, који је освојио бронзану медаљу на специјалној Олимпијади у Атини .

Организатори свечане доделе признања најбољим спортистима били су Град Врање и Спортски савез.