У Србији су укинуте ковид пропуснице и ограничење броја људи у затвореном простору. Кризни штаб је саопштио да ће маске остати на нивоу препоруке. Међутим, ношење маски остаје обавезно за све здравствене установе, а Министарство просвете препоручује да наставници и ђаци у школама и даље носе маске. Ресорно министарство препоручује да ђаци и наставници и даље носе маске, да се настави појачана примена мера опште и личне хигијене, проветравају учионице.
Ипак, попуштање мера не важи за све. Без маске се не може ући ни у једну здравствену установу.
У Врању је недавно затворена једна ковид болница . Ипак, број заражених и даље нас опомиње да не би требало да се опуштамо.
Они који брину о здрављу, сигурно неће. Ипак, лекари у наредних десетак дана очекују благи пораст заражених. Кад је нека мера препорука, значи да нема контроле и кажњавања. Сада највећи контролори постајемо ми сами.
Уверите се да сте унели све потребне информације означене звездицом (*). HTML код није дозвољен.